Laminacja, botoks i henna rzęs – który zabieg wybrać?

Jeszcze niedawno zagęszczanie i przedłużanie było absolutnym hitem w stylizacji rzęs. Salony, które oferowały tę usługę były przepełnione. Teraz z kolei królują botox, lifting i henna na rzęsy. Są to niezwykle skuteczne i całkiem przyjemne zabiegi. Na czym polegają i który wybrać?

Laminacja, botoks, henna – sposób działania

Botox rzęs i laminacja keratyną to zabiegi przeznaczone dla naturalnych rzęs. Umożliwiają lifting, pogrubienie, przyciemnienie i głębokie odżywienie naturalnych rzęs. Efekty jakie uzyskuje się po przeprowadzeniu zabiegów są bardzo naturalne, ale sprawiają, że wygląd jest bardziej podkreślony. Zabiegi nie mają nic wspólnego ze stosowaniem sztucznych rzęs. Nie wymagają stosowania zalotek do nadawania im kształtu. Efektem zabiegów jest przede wszystkim zdrowy i piękny wygląd, ale również niezwykła oszczędność czasu i zwiększony poziom pewności siebie. Zabiegi są półtrwałe, ponieważ wykonuje się je na rzęsach, które obecnie mamy na oczach, a to oznacza, że kiedy rzęsy rosną i wypadają, podkręcone rzęsy zostają zastępowane prostymi. Zarówno botoks, jak i laminacja rzęs nie powodują osłabienia naturalnych włosków. Zabiegi są do siebie bardzo podobne i pozwalają uzyskać podobne efekty.

Henna nadaje kolor rzęsom przez okres 2-4 tygodni. Henna nie rozmazuje się, więc zapewnia dobry wygląd przez całą dobę. Po tym zabiegu można spokojnie zażyć kąpieli i opalać się bez obawy, że coś się rozmyje. Efekt końcowy jest bardzo naturalny. Henna sprawdzi się w okresie wakacyjnym, gdy chcemy zrobić sobie przerwę od makijażu, a jednocześnie zachować piękny wygląd.

Dla kogo przeznaczone są te zabiegi?

Laminacja i botoks rzęs są przeznaczone dla każdego, kto lubi efekt podkręconych i widocznych rzęs. Zabiegi dają najlepsze wyniki u osób z prostymi, opadającymi rzęsami lub opadającymi powiekami. Zabiegi mogą wykonać wszystkie osoby, które chcą wzmocnić i odżywić swoje rzęsy.

Henna na rzęsy jest szczególnie polecana paniom, które naturalnie posiadają rzęsy w odcieniach blondu lub rudego. Po wykonaniu tego zabiegu rzęsy zyskają nowy kolor i staną się bardziej widoczne podkreślając piękno oczu ich właścicielki.

Ile to kosztuje i jak długo utrzymuje się efekt?

Laminowanie i botoks rzęs to koszt rzędu 150-200 złotych. Efekty zabiegów są widoczne przez cały cykl ich żywotności – do 8 tygodni. Oczywiście trzeba mieć na uwadze to, że każde rzęsy rosną w innym tempie. W związku z tym najlepszy efekt pogrubionych i wydłużonych rzęs powinien być widoczny od 4 do 6 tygodni po zabiegu. Zabiegi można powtarzać, dostosowując je do tempa wzrostu rzęs naturalnych.

Wykonanie henny to koszt 20-30 złotych. Efekt jest widoczny około 2 tygodni. Hennę można wykonać zarówno u kosmetyczki, jak i samodzielnie w domu. Zabieg można powtarzać zgodnie z osobistymi preferencjami.

Który zabieg wybrać?

Wybór zabiegu jest uzależniony przede wszystkim od efektu na jakim nam zależy. Jeżeli naturalnie posiadasz długie i podkręcone rzęsy o jasnym kolorze – wybierz hennę. Jeżeli jednak Twoje rzęsy są proste u krótkie – zdecyduj się na laminację rzęs lub botoks.

Dodaj komentarz