Olejowanie – naturalny sposób na piękne włosy i rzęsy

Olejowanie włosów to podstawa pielęgnacji włosów, pomaga utrzymać je w dobrym stanie oraz zapewnia prawidłowe nawilżenie. Warto wykonywać je naturalnie, a włosy staną się miękkie i błyszczące.

Czy warto olejować włosy?

Olejowanie włosów jest bardzo przydatnym zabiegiem, który doskonale poprawia stan włosów. Polecane jest do włosów osłabionych, pozbawionych blasku, wypadających i zniszczonych przez zabiegi koloryzujące oraz zbyt silne środki do stylizacji. Olejowanie polecane jest również dla wszystkich, którzy pragną mieć zdrowe, dobrze nawilżone i odporne na działanie szkodliwych czynników włosy.

Dobrze dobrany olej chroni włosy przed utratą wilgoci, wnika w strukturę włosów i znacząco ją poprawia. Włosy stają się bardziej elastyczne, sprężyste, naturalnie się układają. Regularnie stosowany zabieg zauważalnie poprawia ich kondycją, zapobiega puszeniu oraz ładnie wygładza włosy. Warunkiem jest jednak olej dobrany do potrzeb oraz porowatości włosów. Olejowanie najbardziej polecane jest dla osób o długich włosach, zniszczonych zabiegami fryzjerskimi oraz o wysokiej porowatości. Zabieg olejowania można wykonywać w domu, nie wymaga specjalnych umiejętności ani sprzętu. Wystarczy mieć olej, który można już kupić za 10-15 zł. Zabieg olejowania można również przeprowadzić w salonie fryzjerskim. W takim wypadku cena zaczyna się od 40-50 zł, jest zależna od długości i struktury włosów.

Jak działa olej?

Oleje zawierają mnóstwo składników, które bardzo dobrze działają na włosy. Są bogactwem witamin i nienasyconych kwasów tłuszczowych, które odżywiają włosy i przywracają im prawidłowe nawilżenie. Olej używany do zabiegu olejowania, musi być naturalny, tłoczony na zimno i nierafinowany. Olejowanie można przeprowadzać kilkoma metodami. Można olejować włosy na mokro, na sucho, za pomocą mgiełki lub olejowanie w misce. Wszystkie metody są równie skuteczne, najważniejszy jest czas, jaki olej znajduje się na włosach. Olejowanie musi trwać co najmniej 30 minut. Jeżeli włosy są w bardzo złej kondycji, olej można zostawić na noc. Dzięki temu wszystkie drogocenne składniki będą mogły wniknąć we włosy, co poprawi ich wygląd. Ważny jest wybór oleju. Aby nie obciążać włosów, olej nakłada się od połowy ich długości. Najbardziej popularny, ale nie najlepszy jest olej kokosowy. Jest łatwy do kupienia, ale zawiera małe ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych. Lepszym wyborem będzie olej z opuncji figowej,  sezamowy, lniany, arganowy, ze słodkich migdałów, oliwa z oliwek, olej macadamia czy olej rycynowy.

Olejowanie rzęs – na czym to polega?

Zabieg olejowania rzęs nie jest tak popularny jak olejowanie włosów, ale jest równie przydatny i skuteczny. Olejowanie rzęs ma taki sam skutek, jak olejowanie włosów. Jedyna różnica, to to, że olejek nakłada się na rzęsy i nie ma potrzeby, aby go zmywać. Olejowanie rzęs najlepiej przeprowadzać na noc, dzięki czemu olejek będzie miał całą noc, aby odżywić rzęsy. Olejowanie rzęs działa na zewnątrz jak i wewnątrz włosków. Usuwa mikrouszkodzenia oraz naprawia strukturę rzęs. Sprawia, że rzęsy z czasem robią się mocniejsze, gęstsze i dłuższe. Olejowanie dobrze nawilża rzęsy, chroni jej przed zniszczeniem, wysoką temperaturą oraz wzmacnia i ożywania kolor. Idealne olejki na rzęsy to olej z avocado, olej rycynowy oraz arganowy.

Olejowanie rzęs i włosów to bardzo przydatne zabiegi. Niewielkim kosztem można poprawić stan włosów, wzmocnić je i odżywić. Oleje są łatwo dostępne, a zabieg z powodzeniem można wykonać w domowych warunkach.

Dodaj komentarz