Dlaczego odżywki do rzęs są tak bardzo popularne? 

Odżywki do rzęs stały się modne w okolicach drugiego tysiąclecia. Dlaczego akurat wtedy i skąd taki pomysł?

Ten nietypowy produkt zawdzięcza swoją sławę kontrowersyjności, jaką jest otoczony. Początkowo stosowany był głównie przez gwiazdy, które zrezygnowały ze sztucznych upiększeń oczu, celem wypracowania swojego własnego, niesamowitego spojrzenia. Szybko jednak zyskał uznanie wśród wielu użytkowniczek. Przeważnie każda substancja odżywiająca nasze rzęsy zawiera mocny skład i cechuje się szybkim i skutecznym działaniem. Z jednej strony jest to zachęcająca cecha, z drugiej jednak rodzi się obawa o nasz wzrok, alergie i ewentualne uczulenia. Zanim zaczniemy frapować się niepożądanymi skutkami i wyolbrzymiać problemy, które przy odpowiednim użytkowaniu nie mają prawa zaistnieć, to warto zdać sobie jednak sprawę jak właściwie działają odżywki i czemu mają takie świetne zastosowanie.

Przyjmuje się, że rzęsa rośnie około 30 dni, a następnie pozostaje na naszej powiece do 3 miesięcy. W początkowej fazie użytkowania odżywki do rzęs producenci zalecają systematyczność w postaci codziennej aplikacji. Do około miesiącu można tę czynność wykonywać 2 do 3 razy w tygodniu celem podtrzymania rezultatów. Odżywka nie tylko zagęszcza nasze rzęsy, ale także znacznie je wydłuża i podkreśla. Dzięki takiemu zabiegowi pozbywamy się wrażenia zmęczonych oczu i zyskujemy nową ozdobę, którą z dumą możemy prezentować naszemu otoczeniu.

Jeśli nie rozwiałam wszelkich wątpliwości na temat popularności tego typu specyfików, serdecznie zapraszam do komentowania – chętnie przygotuję bardziej rozległy artykuł na ten temat.

Dodaj komentarz