Odżywka, tusz czy sztuczne rzęsy? 

Wiele kobiet staje przed tym wyborem. Więc co wybrać? Naturalne, wspomagane, czy po prostu sztuczne?Choć pytanie wydaje się być banalnie proste, to jednak zasługuje ono na specjalne przemyślenie. Tusz do rzęs ma za zadanie uwydatnić delikatne włoski umieszczone u nasady oka tak, aby oczy wydawały się optycznie większe, a ponadto dodawały nam charakteru. Jest to zabieg, który wymaga powtarzania praktycznie codziennie, a tusz nierzadko lubi sklejać rzęsy, przez co wyglądamy jak posiadaczki czarnego paska nad okiem.

Zapewne nieraz, kiedy idealny tusz pokryje nasze czubki powiek, zaskoczy nas deszcz. Nie każdy jest wodoodporny, za to każdy wygląda mało estetycznie, kiedy spływa po mokrej twarzy. Jak więc widzimy, idea używania tuszu na co dzień nie jest zbyt dobrym pomysłem. Pieniądze, które wydajemy na tusz można spokojnie zainwestować w sztuczne rzęsy. Jednak czy jest to takie dobre rozwiązanie sytuacji?

Doczepiane, malowane, czy naturalne?

Zanim przystąpimy do realizacji naszego planu, który zakłada doczepienia sobie kilku kępek rzęs warto zadać sobie pytanie czy będziemy z tym dobrze wyglądać. Prawdopodobnie teraz w głowach wielu kobiet pada odpowiedź, że… oczywiście! Owszem, zabieg doczepiania rzęs nie wymaga codziennego powtarzania. Z jednej strony jest to korzystne rozwiązanie dla Pań, które wymagają niesamowitego, kociego spojrzenia i czują się z nim dobrze. Jednak warto pamiętać, że osoby skromne i ceniące sobie naturalny wygląd, tuż po zabiegu doczepiania ozdoby oczu, mogą czuć się niekomfortowo. W przypadku takiego sposobu upiększania twarzy warto zdać sobie sprawę, że rzęsy nie odpadną po godzinie czy dwóch, tak więc w najlepszym wypadku przynajmniej przez parę dni będzie nam towarzyszyło uczucie zażenowania i pragnienie powrotu do naturalnych, rzadkich rzęs. Kiedy dwa sposoby na uwydatnienie swojego atutu zdają się odchodzić do lamusa z pomocą przychodzi nam odżywka do rzęs!

Wszystko ma plusy i minusy…

Ten kontrowersyjny produkt ma na ten moment tyle samo pochlebców, co wrogów. Warto wiedzieć, że pierwsza odżywka dla rzęs powstała z leku na jaskrę! Osoby, które obawiają się używania tego typu metody na odbudowę i zagęszczenie swoich rzęs często argumentują to w ten sposób, że jest to manipulacja blisko oka, które narażamy na działanie dosyć mocnego składu odżywki. Jednak jeśli dobrze wdrożymy się w instrukcję użytkowania i będziemy postępować zgodnie ze wskazówkami, to nie tylko zagęścimy swoje rzęsy, ale też poprawimy ich żywotność i dodamy naturalnego blasku, który jest powszechnie pożądany w społeczeństwie.

Dodaj komentarz